Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 21, maj 2012 Super User

 

Nasze Stowarzyszenie jest organizacją powszechną, podtrzymującą i upowszechniającą polskie tradycje narodowe na kresach wschodnich.

 

Naszą misją jest odnowienie polskiego kościoła katolickiego w Łopatnie na Ukrainie. Pragniemy tym samym ocalić i zachować w pamięci dokonania naszych rodaków na terenie dawnej II Rzeczpospolitej, chronić naszą sztukę i architekturę, dobra polskiej kultury i dziedzictwa narodowego.

 

Stawiamy sobie za cel podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, świadomości narodowej i kulturowej wśród Polaków mieszkających na Wschodzie.   

 

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 20.04.2006 roku w VII Wydziale Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Gospodarczego przy Sądzie Rejonowym w Opolu pod nr KRS 0000255618.  

 

Mamy status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że na rzecz Stowarzyszenia Odnowienia Kościoła w Łopatynie można odliczać 1% podatku dochodowego. 

Działamy na terenie Polski i Ukrainy.

 

2021-08-04 20:03:07.
Używamy plików cookies, aby zwiększyć użyteczność naszej strony i jakość świadczonych usług zgodnie z preferencjami naszych użytkowników. Wykorzystujemy je do anonimowych badań statystycznych związanych z odwiedzinami naszej witryny. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Informacje na temat ustawień dotyczących ciasteczek w poszczególnych przegladarkach dostępne są na poniższych stronach: