Utworzono: poniedziałek, 21, maj 2012 Super User

Nasze Stowarzyszenie jest organizacją powszechną, podtrzymującą i upowszechniającą polskie tradycje narodowe na kresach wschodnich.

Naszą misją jest odnowienie polskiego kościoła katolickiego w Łopatnie na Ukrainie. Pragniemy tym samym ocalić i zachować w pamięci dokonania naszych rodaków na terenie dawnej II Rzeczpospolitej, chronić naszą sztukę i architekturę, dobra polskiej kultury i dziedzictwa narodowego.

Stawiamy sobie za cel podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, świadomości narodowej i kulturowej wśród Polaków mieszkających na Wschodzie.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 20.04.2006 roku w VII Wydziale Krajowego Rejestru Sądowego Sądu Gospodarczego przy Sądzie Rejonowym w Opolu pod nr KRS 0000255618.

Mamy status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że na rzecz Stowarzyszenia Odnowienia Kościoła w Łopatynie można odliczać 1% podatku dochodowego.

Działamy na terenie Polski i Ukrainy.

2017-07-29 13:37:19.